|
HISWA Innovatieprijs 2010 voor Rescue Laser Flare |
|
|
|
De Rescue Laser Flare is winnaar van de HISWA Innovatieprijs 2010. De flare is volgens de jury een belangrijke toevoeging aan het bestaande noodarsenaal voor reddings- en zoekoperaties.
De jury heeft de laser flare onder verschillende omstandigheden getest en is onder de indruk van de reikwijdte van licht van het handzame apparaat. Voor de jury gaf het potentieel levensreddende aspect van de Rescue Laser Flare – “hoe een relatief klein apparaat zulke grote consequenties kan hebben” - de doorslag.
Het kleinste formaat past probleemloos in een zeilpak terwijl het grootste geschikt is voor op een reddingsvlot. “Vanwege het opzienbarende effect van de laserstraal, maar ook vanwege de betrouwbaarheid en lange werkzaamheid op standaard batterijen, is de Rescue Laser Flare een zeer relevante toevoeging op bestaande noodsignalen”, aldus de jury.
|